2016-02-12

Grupa Diatłova. Ważne dane, informacje!

Tu są zebrane dodatkowe ważne informacje potrzebne i użyte w audycji w piątek 2016-02-12
http://Bog44.blogspot.com/2016/02/12-grupa-diatlova.html .

BARDZO WAŻNE!
Zobacz jak naprawdę jest na górze Hołat Czahyl w czasie śnieżycy! Wyprawa śladami Diatłowców:
#1 [РВ] Поход на перевал Дятлова! 
https://www.youtube.com/watch?v=ZGraF1bOUXU .
Russkaja Volja = Русская Воля https://www.youtube.com/user/russvolya

#2 Комсомольская Правда →  Версии трагедии "Перевала Дятлова"
https://www.youtube.com/watch?v=W0kn19x2VLE /
Ten film od Komsomolskaja Prawda "Wersje tragedii 'Przełęczy Diatłowa'" dla mnie "wyjaśnia" i potwierdza "wszystko", a przynajmniej są tam zeznania, które jednoznacznie potwierdzają moją teorię o wielkiej niekompetencji śledztwa, zbierania dowodów, a nawet o całkowitej 100% niekompetencji i niszczeniu dowodów.
Michaił Szaravin/Szarawin był pierwszym człowiekiem z grupy poszukiwawczej, który dostrzegł na przełęczy ślady namiotu przez lornetkę. Michaił Szarawin powiedział, że był on jednym z pierwszych na miejscu odnalezionego na przełęczy "obozu", czyli namiotu i opowiada jak wyglądał ten namiot, kiedy go po raz pierwszy zobaczyli pierwsi ratownicy i co oni tam uczynili z tym namiotem, znalezionymi przedmiotami i z otaczającą okolicą.

Boris Słobcow/Słobcov dowodzący tamtą pierwszą grupą ratowników, także opowiadał, że kiedy oni podeszli to tego znalezionego namiotu, to ten "namiot był zasypany śniegiem"

Według mnie, po wysłuchaniu tamtych wypowiedzi Michaiła Szarawina, Borisa Słobcowa, nie ma wątpliwości, że to "śledztwo" jest bardzo niewiarygodne i bardzo spartaczone!
Inaczej... Chcesz dowiedzieć się skąd wzięła się ta "nierozwiązana zagadka Przełęczy Diatłowa"? Koniecznie zobacz ten film, albo koniecznie wysłuchaj tej mojej audycji C44MM na ten temat!

Obrazy:

#1 Tablica z nazwą przełęczy: "Perevał imieni Gruppy Diatłova" = "Przełęcz imienia Grupy Diatłowa"

#2 Marszruta, trasa pochodu Diatłowców, Grupy Diatłowa 1959-01-27..1959-02-01
Diatłowcy szli ku górze Hołat Czahyl coraz wolniej! 12km/dzień, potem 8km, potem 5km, a ostatni dzień 1959-02-01 tylko ok.1km.

#3 Widok na wschód z góry Hołat Czachyl (kliknij na ten obraz!):
na wprost Przełęcz Grupy Diatłowa,
na prawo dolina rzeki Auspija skąd przyszli;
na lewo dolina rzeki Łoźwa, gdzie znaleziono ciała Dubininy, Kolewatowa, Thibeaux-Brugnolla, Zołotariowa.
Po środku na szczycie grzbietu trochę dalej od tego szczytu Hołat Czahyl widoczne są w grupie bloki skalne.

#4 Widok ze wschodu NA Hołat Czahyl z zaznaczoną trasą ok.1.33 km do miejsca namiotu Diatłowców w dniu 1959-02-01.
UWAGA! Jak widać.. Diatłowcy nawet nie przeszli przez tę "Przełęcz Grupy Diatłowa"! ale przeszli dalej pod samym szczytem góry i TAM rozbili obóz!
W nocy 1959-02-02 zeszli w dół w inną dolinę, na prawo, a nie z powrotem do bazy, łobaz'a, w lewo, ku dolinie rz. Auspija.
Na pierwszym planie, tuż u dołu tego obrazu, widać te bloki skalne, które być może dały by Diatłowcom ochronę przed wiatrem i śniegiem, GDYBY to obok tych bloków skalnych rozbili swój namiot tej nocy.


#5 HIPOTETYCZNA, PRZYPUSZCZALNA Trasa, marszruta Diatłowców do góry Otorten, Otyrten od łobaz'a w dolinie rzeki Auspija, wyznaczona przeze mnie na podstawie umiejscowienia namiotu Diatłowców pod szczytem góry Hołat Czahyl. Wedle mnie była by to marszruta niemożliwa do przejścia.

#6 A oto dla porównania Kuźnice, Zakopane i Tatry, które są porośnięte lasem a nie bezdrzewne, "gołe", jak okolice gór Hołat Czahyl, Otorten i tamtych syberyjskich uralskich gór. To, że linia lasu jest w w tamtych uralskich górach o kilkaSET metrów niżej niż Tatrach, świadczy o bardzo ostrym, morderczym klimacie.


#7 Fazy Miesiąca w 1959-02 i jasności. Okazuje się że w nocy 1959-02-02 Miesiąc był jasny jedynie na ok.31% jasności. Oznacza to, że noc była by ciemna nawet bez zawiei i śnieżycy.

BARDZO WAŻNE


Bardzo ciekawy artykuł po russku, o tym, że "ekspert sądowy" lekarz Boris Wozrożdionnyj, spartaczył robotę badania pośmiertnego zwłok.
13. Мы все учились понемногу... Судмедэксперт Возрожденный как зеркало советской судебной медицины.
http://murders.ru/Dyatloff_group_1_v2_glava_13.html .
Tamten artykuł potwierdza moje przypuszczenia, że te badania i ekspertyzy zwłok grupy Diatłowa, mogły być i prawdopodobnie były wykonane i opisane przez mało kompetentnego, nieudolnego lekarza.

ZŁAMANIE ŻEBER
1. Złamania żeber -  mgr Aleksandra Pełczewska, fizjoterapeuta 
http://wylecz.to/pl/choroby/uklad-kostno-stawowy/zlamania-zeber.html .
""Do złamania żebra najczęściej dochodzi w wyniku urazu bezpośredniego w klatkę piersiową na skutek jej uderzenia, upadku z wysokości, przygniecenia, zmiażdżenia lub z powodu postrzału w klatkę piersiową. Niekiedy często do złamania żebra dochodzi przy udzielaniu pierwszej pomocy, a dokładniej podczas uciskania klatki piersiowej w czynnościach resuscytacji krążeniowo-oddechowej poszkodowanego przez niedoświadczone osoby. Złamanie żeber może powstać także w mechanizmie pośrednim, poprzez silny skurcz mięśni oddechowych, które przyczepione są do żeber. Do takiego złamania może przyczynić się nawet nagłe, silne kichnięcie lub męczący kaszel.

Złamaniu może ulec jednocześnie kilka żeber lub tylko jedno żebro.""

2. Złamanie żeber
http://www.choroby.org.pl/zlamanie-zeber.html .


3. Złamane żeber – przyczyny, objawy, leczenie
http://www.medycznie24.pl/zdrowie/Zlamane+zeber+przyczyny+objawy+leczenie-1107/


‼► Акт исследования трупа Дубининой, Людмилы
https://sites.google.com/site/hibinaud/home/akt-issledovania-trupa-dubininoj

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza